سایت تاما صفحه اول سایت تماس با ما ورود اعضاء پست الکترونیک
اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی
گروه آموزشی تربیت بدنی
منوی اصلی

   خلاصــه خبـــر    توسعه ورزش همگانی کشور با تقویت المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای

وزیر ورزش و جوانان، بر توسعه ورزش همگانی کشور با تقویت المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای تاکید کرد.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مسعود سلطانی‌فر صبح امروز در دومین جلسه شورای عالی ورزش همگانی کشور، از المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای، المپیادهای روستایی و عشایری و ... تمجید و خواستار گسترش هر چه بیشتر آن‌ها در راستای اهداف توسعه ورزش همگانی کشور شد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر استفاده بهینه از فضاهای ورزشی کشور افزود: باید از فضاهای موجود ورزشی کشور برای توسعه ورزش و دریک کلام خدمت به مردم استفاده بهینه کنیم.در ادامه مهرزاد حمیدی، من یقین دارم در بسیاری از نقاط کشور ما دارای فضای ورزشی هستیم که همه آنها را هر نهادی بنا نهاده در نهایت این مجموعه را نظام انجام داده و سرمایه‌های ملی کشور است. سر منشا همه آنها بیت‌المال مسلمین است و از آن جا ساخته شده لذا موظف و مکلف هستیم تا بهینه استفاده کنیم و فلسفه تشکیل این شورا ایجاد هماهنگی میان آنها برای توسعه ورزش و در یک کلام خدمت به مردم است.

در ادامه مهرزاد حمیدی، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، با بیان این که اقدامات ورزشی در آموزش وپرورش با شعار «به مدرسه بازمی‌گردیم»در راستای سند تحول بنیادین است، از همکاری‌های متعدد تربیت‌بدنی وآموزش و پرورش در توسعه ورزش همگانی یاد کرد.

وی به فراگیر بودن المپیادهای درون مدرسهای، طرح حیاط پویا، ورزش صبحگاهی و ... تا دور دست‌ترین روستاهای کشور اشاره کرد و با اشاره به کشف شش استعداد از یک مدرسه کوچک در روستای «چرلانغوش» زنجان که از دل المپیاد درون مدرسه‌ای شناسایی و ثبت رکورد شد، گفت: استعدادهای ورزشی دانش اموزان فقط در این روستا نیست بلکه کشور عزیزمان ایران پر از دانش‌آموزان «چرلانغوش» است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: این المپیاد خانواده‌ها را نیز به ورزش واداشته و شورو نشاط خاصی در ورزش همگانی از کف حیاط مدرسه ایجاد شده است.